RİZE BELEDİYE BAŞKANI RAHMİ METİN DE EKO İKLİM’E KATILIYOR

RİZE BELEDİYE BAŞKANI RAHMİ METİN DE EKO İKLİM’E KATILIYOR

Dünyanın ilk iklim fuarının da gerçekleşeceği EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi/Fuarı için geri sayım sürüyor.

 

 

Zirve; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Ankara Ticaret Odası, Ankara Sanayi Odası, Türkiye Belediyeler Birliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Ticaret Borsası, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Organize Sanayi Bölgeleri, KOBİ’ler, yeşil finansman projeleriyle bankalar, üniversiteler ve pek çok kurumun desteğiyle yapılacak.

 

 

Zirve’ye katılacağını videolu mesajında açıklayan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, şu ifadeleri kullandı:

“İnsana, çevreye ve tabiata değer veren barış ve hoşgörünün egemen olduğu bir anlayışla ülkemizin yeşil dönüşümü için başkentten başlatılan yeşil harekete el birliğiyle ve gönül birliğiyle destek veriyoruz. Yaylaları, ormanları ve tertemiz havasıyla ülkemizin zümrüt yeşili şehri Rize’den iklim değişikliğine dur diyoruz. Yaşanabilir bir kent, yeşil ve güzel bir dünya geleceğimize bırakacağımız en büyük miras olacaktır. 30-31 Mart tarihlerinde ATO Congresium’da gerçekleştirilecek. EKO İKLİM Ekonomi ve İklim Değişikliği Zirvesi’nde biz de varız.”

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir