TÜRK İNTERNET MEDYASI KAPASİTE GELİŞTİRME PROJESİ-ANKARA

TÜRK İNTERNET MEDYASI KAPASİTE GELİŞTİRME PROJESİ-ANKARA

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İşleri  Genel Müdürlüğü’nün destekleri ile , Bursa, Samsun, Urfa, Gaziantep, Samsun illerinde düzenlenecek olan Türk İnternet Medyasının Kapasitesinin artırılması projesinin açılış toplantısı ANKARA’da  Yapıldı.

ÜLKEMİZİN DÜNYA’DA BİR BENZERİ YOK Açılış konuşmasında katılımcılara hitap eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Türkiye’nin Dünya’da bir benzeri olmadığını, bu sebeple kültür ve turizm haberciliğinin yaygınlaştırılması gerektiğini ifade etti. Bakan Yardımcısı Yavuz, katılımcılara ayrıca Kültür Yolu festivali hakkında bilgiler vererek proje için İMEF’e teşekkür etti.   BASA’DAN YERLİ İÇERİK VURGUSU Konuşmasında katılımcılara bilgiler aktaran İMEF Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa “ İMEF olarak en çok önemsediğimiz konulardan biri yerli içerik üretilmesi. Yerli içerik üretmeyi teşvik edebilirsek geleceğimizi güvenli hale almış oluruz. Tabi üretilen içeriklerinde kültürel kimliğimizi yansıtması gerekiyor.

Bizlere ev sahipliği yapan AHBV Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne ve Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar’a, destekleri için Telif Hakları Genel Müdürlüğü’ne şükranlarımı sunuyorum “ dedi. PROJE 7 BÖLGEDE GAZETECİLERLE BİRLİKTE UYGULANACAK  Türkiye’nin 7 bölgesinde uygulanacak proje, Erzurum, Bursa, Şanlıurfa, Gaziantep, Denizli, Samsun eğitimleri ile devam edecek. Proje kapsamında 750 internet haber sitesine  eğitimler verilmesi hedefleniyor.

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir