TÜRK İNTERNET MEDYASI KAPASİTE GELİŞTİRME PROJESİ-URFA

TÜRK İNTERNET MEDYASI KAPASİTE GELİŞTİRME PROJESİ-URFA

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İşleri  Genel Müdürlüğü’nün destekleri ile Ankara, Bursa, Samsun, Gaziantep, Samsun illerinde düzenlenecek olan Türk İnternet Medyasının Kapasitesinin artırılması projesinin 3. ayağı URFA’da Yapıldı.

 

Programa Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ahmet Fatih Sungur, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Faruk Bayuk, Kültür ve Turizm İl Müdürü Aydın Aslan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Şanlıurfa Bölge Müdürü Efe Murat Erbaş, TİMBİR Kurucusu ve IMEF Başkanı Süleyman Basa, ŞANDES Genel Başkanı gazeteci Cengiz Aksan, Eyyübiye Belediye Meclis üyesi Necmettin Sağlam,Şanlıurfa İnternet Gazetecileri Dernek Başkanı Ömer Dodanlı, yerel gazeteciler ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Panel öncesi protokol konuşmaları yapıldı.

Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ahmet Fatih Sungur, panelin hayırlı olmasını dileyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

ŞANDES Genel Başkanı Cengiz Aksan, kültür ve turizm haberciliğinin değerini anlamak için böyle bir proje başlattıklarını kaydetti. Kültür ve turizm haberciliğinin önemine değinen Aksan, bu konuda çalışmaları arttıracaklarını kaydetti. Aksan, katılımcılara teşekkür etti.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar, Yerel ve Bölgesel Medyanın Önemi, Gazetecilik etik Kurallar ve Dezenformasyon, Kültür Haberciliği, Turizm Haberciliği ve Habercilikte Etkin Sosyal Medya Kullanımı konuluları hakkında katılımcılara bilgiler aktardı.

Panelde Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Eda Turancı, turizm haberciliği hakkında konuşurken, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Elif Emre Kaya ise kültür haberciliğini anlattı.

Panelde, yerli içerik üretilmesi ve yerli içerik üretmeye teşvik edilmesinin önemine dikkat çekilirken haberlerde kültürel kimliğin yansıtılması gerektiği vurgulandı.

Program sertifika töreni ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir