TÜRK İNTERNET MEDYASI KAPASİTE GELİŞTİRME PROJESİ

TÜRK İNTERNET MEDYASI KAPASİTE GELİŞTİRME PROJESİ

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplum İşleri  Genel Müdürlüğü’nün destekleri ile Ankara, Bursa, Urfa, Gaziantep, Samsun illerinde düzenecek olan Türk İnternet Medyasının Kapasitesinin artırılması projesinin 2. ayağı Erzurum’da Yapıldı.

Erzurum Yeni Medya Derneğinin ev sahipliğinde düzenlenen Türk İnternet Medyasının Kapasitesinin Geliştirilmesi konulu panel yoğun katılımlı bir organizasyonla 15 Temmuz Milli İrade salonunda düzenlendi. Katılım sertifikasının da verdiği panel öncesinde öğrencilerin salonu hınca hınç doldurması gözlerden kaçmadı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Hüseyin Koçan, Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, Kültür Turizm İl Müdürü Cemal Almaz, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Bölge Müdürü Recep Küçükece, Erzurum Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Tanfer ve çok sayıda davetlinin katıldığı panel öncesinde şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Panelin Moderatörlüğünü Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Yılmaz gerçekleştirdi. Proje Koordinatörlüğünü Abdurrahman Aksu’nun yaptığı organizasyonda Ankara Hacı Bayram Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zakir Avşar, Öğretim Görevlisi Özge Evci ERALP, AV Özgür ERALP, Uzman Abdurrahman AKSU, Uzman Nizamettin BİLİCİ, Öğretim Görevlilerinden Prof. Dr. Elif Emre Kaya, Dr. Eda Turancı, İnternet Medyası Bilişim Federasyonu (İMEF) Başkanı Dr. Süleyman Basa, panelist olarak katıldılar. Panelin ilk kürsü konuşmasını Erzurum Yeni Medya Derneği Başkanı Gamze İspirli yaptı.

İspirli konuşmasında bir yıl önce kurulan derneğin çalışmalarına dikkat çekti. Çok kısa zamanda çok büyük çalışmalara imza attıklarını dile getiren İspirli, gazetecilik mesleğine katkı sağlamak için dernek yönetimi olarak yoğun çalışmalar içerisinde olduklarını anlattı. ERMED’in bundan sonraki çalışmaları içinde proje hazırlıklarının sürdüğünü söyleyen İspirli, “Bir yıl önce birkaç arkadaşımızla bu derneği faaliyete geçirdiğimizde sürekli çalışıp meslek mensupları ve mesleğin gelişimine katkı sağlamayı ahit etmiştik. Bugün geldiğimiz mesafede Erzurum’da en aktif dernek olduğumuzu söyleyebiliriz.

Bugün burada gazetecilik mesleğine büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz panele ev sahibi olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu organizasyonun yapılmasında emeği geçen paydaş kuruluşlarımız Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanlığı, Türkiye İnternet Medyası Birliğine, İnternet Medyası Bilişim Federasyonuna ve Kültür Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğümüze teşekkürlerimi borç biliyorum. Bunun dışında Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen, Yakutiye Belediye Başkanımız Mahmut Uçar ve Aziziye Belediye Başkanımız Muhammed Cevdet Orhan’a katkılarından dolayı şükranlarımızı sunuyorum” diye konuştu.

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir