Türk İnternet medya birliği, “Yılın En İyi Sivil Toplum Birlikteliği” ödülüne layık görüldü.

Türk İnternet medya birliği, “Yılın En İyi Sivil Toplum Birlikteliği” ödülüne layık görüldü.

Anadolu Birleştirici ve Sanayici İşadamları Derneğinin (ASİAD), İstanbul Bostancı Dedeman Otelde, düzenlediği Yılın En İyiler Ödülleri gecesinde TİMBİR, Yılın En İyi STK ödülüne layık görüldü. Ödülü, TİMBİR Yönetim Kurulu Başkanı Dr. SÜLEYMAN BASA’ya, ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya takdim etti..

Gecede TİMBİR başkan yardımcısı Rıfat Sait de “Yılın Siyasetçisi” ödülü, TİMBİR Kurucu üyesi Fahri Yağlı “Yılın Girişimci Akademisyen” ödülü, TİMBİR İngiltere temsilcisi İsmail karakaş’ta “Yurt Dışı Özel Ödülünü” aldı.

15 gün önce Samsun gazeteciler cemiyeti tarafından yılın en iyi proje ödülü verilen İMEF ve TİMBİR şimdi de yılın en iyi sivil toplum birlikteliği ödülünü alarak doğru yolda ilerlediğini kamuoyuna göstermiş oldu.

Gecede konuşma yapan TİMBİR başkanı Dr. Süleyman BASA, Türkiye’nin 81 ilinde ve yurt dışında o ülkede 1000 internet haber sitesinin kurduğu TİMBİR’in tüm üyeleri adına bu ödülü aldığını emeğe geçen herkese çok teşekkür ettiğini bu güzel gecede bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

Konuşmasında Basa, ayrıca geçen gün The Ekonomist Gazetesi tarafından cumhurbaşkanımıza yönelik olarak atılan manşet ve başlığı kınadığını belirterek, Cumhuriyetimizin 2.ci yüzyılında Türkiye’yi dizayn etme çabalarının boşa çıkacağını ve Yerli ve milli duruşu ile TİMBİR; ülkemizin aleyhinde yapılacak tüm faaliyetlerin karşısında olacaklarını, basın olarak gerekli refleks ve tepkileri gösterdiklerini ifade etti.

ASİAD gecesinde Azerbaycan’dan İrakndan Kıbrıs’tan, Bulgaristan’dan Kosova’dan, bakan yardımcısı milletvekili, belediye başkanı ve pek çok iş adamı da ödül aldı. Geceye Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da video konferans sistemi ile katılarak değerlendirmelerde bulundu.

TİMBİR İstanbul temsilcileri Adil Koçalan, Fahri Yağlı ve Murat Marap’da geceye katılarak birliktelik mesajı verdiler. (Birlik Haber Ajansı-BHA)

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir